T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MALATYA / BATTALGAZİ - Derme İlkokulu

Duyurular

Kas

Bakan Yılmaz´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 

 

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği ve Öğretmenler Günü olarak kutladığımız bu anlamlı günde; ülkemizin 81 vilayetinde, şehir merkezlerinden en ücra köylerine kadar vatanın her karışında ve yurtdışında vazifelerini hakkıyla ifa eden tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Değerli Öğretmenim,

Eğitim sistemimizin asli unsuru sizlersiniz. Sorumluluğu büyük ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir mesleğe sahipsiniz. Sizler bir medeniyeti,  bir kültürü inşa eden nesilleri yetiştirmektesiniz. Öğretmen bir eğitimci bir rehber bir mimar bir sanatkârdır. Rehberliğinizle sadece öğrencilerimize değil bu ülkenin geleceğine de şekil veriyorsunuz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi “Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır.”

 

Değerli Öğretmenim,

 

Kültürümüzde ve bakış açımızda öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar değerli ve onlar kadar azizdir. Biz, bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olacak kadar öğretmenlere kıymet vermiş bir kültüre sahibiz.

Sizler emekli olsanız bile yetiştirdiğiniz, yetişmesine katkıda bulunduğunuz öğrencileriniz vasıtasıyla ülkeye ve topluma hizmet etmeye devam edersiniz. 

 

Öğrencilerimizin bizi biz yapan değerlerimize bağlı nesiller olarak yetişmelerinde emeğinizi, azminizi ve tüm çalışmalarınızı yürekten destekliyorum. Daha güçlü ve daha müreffeh bir ülke için geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirecek, birlikte omuz omuza yürüyecek, eğitim adına yaktığımız meşalemizi nesilden nesle aktaracağız.

 

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği bu anlamlı günde, emekli öğretmenlerimize sağlık ve huzur dolu günler diliyor, şehit olmuş ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.

 

Nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü bir kez daha en içten dileklerimle kutluyor, tüm öğretmen ve öğrencilerimize en derin sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

 

İsmet YILMAZ

Millî Eğitim Bakan

Kas

Millî Eğitim Bakanlığınca 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulayan kamu spotu hazırlandı.

 

 

Millî Eğitim Bakanlığının 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikler kapsamında televizyonlarda yayınlanmak üzere çekilen kamu spotunda sanat, spor, medya ve iş dünyasından ünlü isimler rol aldı.

 

Bu kapsamda çalışmada, sanatçılar Ali Uyandıran, Yavuz Bingöl, İpek Tuzcuoğlu, Kadir Çöpdemir, Hasan Kaçan, yönetmen Yüksel Aksu, milli güreşçiler Rıza Kayaalp, Taha Akgül, milli rallici Burcu Çetinkaya, yazar İskender Pala gibi isimler bir araya geldi.

 

Kamu spotunda, mesleğinde ilk gün heyecanıyla sınıfında öğrencileriyle buluşan bir öğretmenin hikayesine yer verildi. Çalışmada, aynı öğretmenin 40 yıllık meslek hayatının ardından emekli olduğu gün girdiği son derste öğrencileriyle sürpriz buluşması konu edildi. Ünlü isimlerden oluşan öğrencilerin ayağa kalkarak öğretmenlerini alkışlamaları sırasında yaşanan duygu dolu anlar, kamu spotuyla ekrana yansıtıldı.

 

Billboardlarda öğretmen afişleri
Ayrıca "Öğretmenler Günü" etkinlikleri kapsamında hazırlanan 6 afiş de illere gönderildi. "Canım Öğretmenim", "İyi ki Varsın Öğretmenim", "Dünyayı Güzelleştiren Öğretmenlerimiz İyi ki Varsınız", "Öğretmenim, Günün Kutlu Olsun" sloganları ile Gazi Mustafa Mustafa Atatürk´ün "Öğretmenlerdir ki bir toplumu gerçek bir millet haline getirirler" sözünün yer aldığı afişlerle Öğretmenler Günü kutlandı.

 

Bir başka afişte ise öğretmenlik mesleğinde sabır ve sevginin önemine işaret edildi. Özel olarak hazırlanan afişler, 81 ilde okullarda, öğretmenevlerinde, şehirlerdeki billboardlarda sergilenecek.

Kas

Okul web sayfalarında haber ve  duyuruların sonuna ´´Beğen´´ özelliği eklenmiştir. Haber ve duyurularımızı beğenmeyi unutmayınız.

Kas

Eğitim Ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Bölgesel Ödül Töreni Gerçekleşti

Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması, başarılı çalışmaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla gerçekleştirilen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” nin beşincisi Niyazi Mısr-i Kongre Kültür Merkezinde düzenlendi.

Niyazi Mısr-i Kongre Kültür Merkezinde düzenlenen ödül törenine; Vali Vekili Ali Sakar, Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Musa Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Bölge İl Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; “İçinde bulunduğumuz dönemde, değişime ayak uydurmanın ötesinde onu yönetmek, kurumsal amaçların gerçekleşmesinin koşullarından birisidir. Değişimi yönetmek için ise bilgiye sahip olmak yeterli değildir aynı zamanda bilgiyi üretmek gerekmektedir ”dedi.

Bakanlığımız faaliyetlerinden Türkiye genelinde farkındalık noktasında, büyük ses getiren Yenilikçilik Ödülleridir diyen Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Musa Şahin ; “Bilgi çağının eğitici ve yenilikçi insanlar yetiştirmeyi amaç edinerek, bilginin doğrudan aktarılması yerine bilgiye ulaşma yollarının aranması yönünde evrilmektedir” dedi.

Vali Vekili Ali Sakar ise; “ Eğitim ve öğretimde yenilikçi uygulamalar ile öğrenci ve öğretmenlerimizle çok daha güçlü eğitim sisteminin olacağına inancım tamdır ”dedi.

Konuşmaların ardından Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik ödülleri verildi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı, eğitimin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla hazırladığı proje kapsamında ödüllendirildi. Ödül töreninin ardından program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Niyazi Mısr-i Kongre Kültür Merkezinde düzenlenen ve Van, Muş, Bingöl, Elazığ ve Malatya illerinde ödül almaya hak kazanan il ve okullarımız; 

Öğretim Yöntem ve Teknikleri:

Muş Merkez İMKB İlkokulundan ”Beni Anlarsan Ben De Anlarım Öğretmenim.” ve Elazığ Merkez Mustafa Kemal İlkokulundan “Çocuklar Geleceğimizdir.” Çalışmaları

Bilimsel ve Teknolojik Faaliyetler:

Van Çaldıran ilçesi Galatasaray Ortaokulundan “Rüzgarım Hayal Olsun” çalışması

 Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi:

Van Tuşba İlçesi Akköprü İlkokulundan “Üçüncü Sacayağı” çalışması

Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme:  

Muş Varto İlçesi Hürriyet İlkokulundan “Kitaplarımızı Takas Edelim” çalışması

Olumlu Tutum ve Davranışların    Geliştirilmesi : 

Bingöl Merkez Yeşilyurt Ortaokulundan “Öğretmen Veli Eli Öğrencide Özgüven Seli” ve Malatya Darende İlçesi Mehmet Emin Ilıcak Fen Lisesinden “Benim Sahnem” adlı çalışmalar ödül almaya hak kazanmışlardır.


Kas

Millî Eğitim Bakanlığınca, 36 bin dolayında özel yetenekl öğrenci için farklılaştırılmış eğitim programlarının uygulandığı Bilim Sanat Merkezlerine (BİLSEM) yeni öğrenci seçim süreci, 13 Kasım Pazartesi başlatılacak

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, özel yeteneklilerin eğitiminin MEB tarafından açılan BİLSEM´lerde yapıldığını anımsattı. Türkiye genelinde 81 ilde 117 merkezde hizmet veren BİLSEM´lerde ilkokul, ortaokul ve lise çağında yaklaşık 36 bin özel yetenekli öğrencinin eğitim aldığını aktaran Güngör, özel yetenekli öğrencilerin BİLSEM´in yanı sıra destek eğitim odalarından da yararlanabildiğini vurguladı. Özel yetenekli öğrenci tanılama döneminin 2015-2016 eğitim öğretim yılında başlatılan uygulamayla ilk defa tablet bilgisayarlarla birinci sınıf düzeyinden itibaren yapılmaya başlandığını hatırlatan Güngör, uygulamanın 2017-2018 eğitim öğretim yılında da devam edeceğini kaydetti.

2017-2018 eğitim öğretim yılında özel yetenekli öğrencilerin eğitim alacağı BİLSEM´lere öğrenci seçme sürecine 13 Kasım Pazartesi´den itibaren sınıf öğretmenlerinin öğrencilere ilişkin gözlem formlarını doldurulmasıyla başlanacağını bildiren Güngör, daha sora öğrencilerin grup tarama uygulamalarına alınacağını söyledi. 

Baraj üstünde kalan tüm öğrenciler BİLSEM´de eğitim alacak

Güngör, bu yıl ilk defa öğrencilerin giriş belgelerinde karekod uygulamasının başlatılacağını, bu kapsamda öğrencilerin tablet bilgisayarlar üzerinden giriş belgelerini okutup uygulamayı açabileceğini anlattı. Grup tarama uygulamasını geçen öğrencilere uluslararası standardizasyonu sağlanmış testler uygulanarak bireysel incelemelerinin yapılacağını anlatan Güngör, yapılan test sonucunda belirlenen barajın üstünde puan alanların tümünün BİLSEM´de eğitim almaya hak kazanacağını bildirdi.

Tablet bilgisayarla yapılacak grup tarama uygulamasına ilişkin örneklerin yer aldığı BİLSEM 2018 Grup Tarama Sistemi Tanıtım Sürümü´nün hem Android hem IOS platformlarında yayında olduğu bilgisini paylaşan Güngör, öğrencilerin uygulamayla grup tarama sistemindeki ekran görüntüleri hakkında bilgi edinebileceklerine, sorularla ilgili pratik yapabileceklerine işaret etti. 

Proje ve etkinlik tabanlı eğitim

Genel Müdür Güngör, BİLSEM´lerde özel yetenekli öğrencilerin, okul dışı saatlerde yetenekleri doğrultusunda proje ve etkinlik tabanlı eğitim aldığını, bu eğitimlerin disiplinler arası ders içerikleriyle sunulduğunu hatırlattı. Merkezlerde öğrencilerin ilgi alanları ve okul müfredatlarının göz önünde bulundurulduğunu aktaran Güngör, bu kapsamda BİLSEM´lerde güzel sanatlar, edebiyat, drama, yazılım, yabancı dil, liderlik, mekatronik, astronomi ve uzay bilimleri, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji, havacılık, akıl ve zeka oyunları, düşünce eğitimi, arkeoloji, şehir kültürü ve benzeri alanlarla ilişkilendirerek zenginleştirilmiş eğitim programının uygulandığını ifade etti.

Destek eğitim odalarının bireylere ilgi ve yetenekleri doğrultusunda çalışabilecekleri bir ortam oluşturduğunu, bu odalarda program farklılaştırma ve bireyselleştirmeye yönelik zenginleştirme uygulamalarının yapıldığını dile getiren Güngör, 2016-2017 eğitim öğretim yılında bin 925 özel yetenekli öğrencinin destek eğitim odasından faydalandığını söyledi. Destek eğitim odalarının 81 ilde açıldığını ve sayılarının artırılması çalışmalarının devam ettiğini anlatan Güngör, bu kapsamda 20 bin 185 sınıf ve branş öğretmeni ile 13 bin 680 idareciye farkındalık eğitimi verildiğini belirtti.

Özel yetenekli öğrencilerin eğitiminin niteliğini artırmaya yönelik çalışmalara değinen Güngör, yapılan çalıştaylar sonucunda 19 branşta genel çerçeve planlarının oluşturulduğunu, bu kapsamda proje ve etkinlik temelli eğitimin planlarının yapıldığını aktardı. MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Güngör, BİLSEM´lerde üniversiteler, bilim merkezleri, müzeler, sanat kurumları, Ar-Ge kuruluşları ve TÜBİTAK gibi kurumlarla iş birliğine önem verdiklerini kaydetti.

Kas

Millî Eğitim Bakanlığı Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği bugünkü Resmî Gazetede Yayımlandı.

Kas

24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Bakanlığımız ile Türk Hava Yolları arasında yapılan görüşmeler sonucunda öğretmenlerimiz bu sene de indirimli seyahat etme imkânına kavuştu.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak görev yapmakta olan öğretmenler ve aileleri, Türk Hava Yolları TK iç hat seferlerinde (Anadolu Jet iç hat seferleri dahil), 20 Kasım 2017-24 Mart 2018 tarihleri arasında biletleme yapılması kaydıyla 20 Kasım 2017-31 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak direkt ve aktarmalı business ve ekonomi kabin seyahatlerde (promosyon ücret seviyeleri hariç) tek bir rezervasyon kaydında aynı soyada sahip en az 1 yolcu, en fazla 4 yolcu için rezervasyon yapılması şartı ile %25 iç hat öğretmen indirimi ile seyahat etmelerine olanak sağlandı.

Kas

 

 

Bakanlığımızın, ilköğretim kurumları haftalık ders çizelgesi uygulamalarına yönelik yapılan nicel ve nitel araştırma sonuçlarıyla birlikte eğitim yöneticileri, maarif müfettişleri, özel okul temsilcileri, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve velilerimizden de alınan görüş ve öneriler doğrultusunda güncellenen    İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesi Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2017 tarihli ve 10 sayılı Kurul Kararıyla Kabul edilmiş ve    2017-2018 eğitim öğretim yılında uygulamaya konulmuştur.

 

Çizelge’nin uygulanması sonrasında Genel Müdürlüğümüze gelen görüş ve öneriler  doğrultusunda Çizelge’de yeniden güncellenmeye ihtiyaç duyulmuştur.

 

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 16.10.2017 tarihli ve 144 sayılı Kurul Kararıyla Kabul edilen   İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesine göre; 

• Seçmeli dersler arasında yer alan “Hukuk ve Adalet” dersi 6 veya 7. sınıflarla birlikte 8. sınıflarda da okutulabilecektir.

• Seçmeli dersler arasında yer alan “Kent Kültürü” dersinin adı ““Şehrimiz …”  olarak değiştirilmiştir

 

 

 

Kas

İlgili yarışmacının videosunu izleyebilir, proje dosyasını inceleyebilirsiniz. Öğretmen ve öğrenci kategorileri için birer oylama hakkınız var. Beğen bölümünü tıklayarak oy kullanabilirsiniz. Kararınızı değiştirip tekrar oy kullanabilirsiniz.

OY KULLANMAK İÇİN SON GÜN 10 KASIM 2017


 

Kas

Yüzbinlence öğrenci ve veli TEOG´un yerine getirilecek yeni sistemi bekliyordu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni sistemi açıklıyor. İşte yeni sistem: Sistemin adı Veli Tercihli Serbest Kayıt Sistemi olacak. Öğrencilerin yüzde 90´ı adresine yakın okullara gidecek. Geri kalan yüzde 10´luk kısım için proje okullarını da kapsayan bir sınav yapılacak. İsteyen bu sınava girecek.Bu sınav haziran ayında olacak. 

Soruları MEB hazırlayacak, 6,7 ve 8´inci sınıfın müfredatından sorular olacak. Liseye yerleştirme okul başarı puanı ile yapılacak. 

Yabancı eğitim kurumları isterlerse kendi sınavlarını yapacak, isterlerse MEB´in merkezi sınavından öğrenci alabilecekler. Öğrencinin ve velinin tercihi esas olacak. Yeni sistemle veliler, çocuklarını ortaokula kaydettirdiği anda hangi liseye gideceğini bilecek.

Anadolu Ajansı Editör Masası´na katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz TEOG´un yerine getirilen yeni liseye geçiş sistemi açıklıyor. Yılmaz´ın açıklamalarından satır başları şöyle: Yeni sistem tamamlandı. Mevcut sistem bu ana kadar gelenlerin en iyisiydi. Peki neden değiştirildi? Bu sınav yarışının okul dışı kaynaklara öğrenciyi yönlendirdiği şeklinde algı var. Bizler vatandaşlarımızından velilerimizden her ne şikayet gelirse dikkate almak zorundayız. Herkes bu eksiklerden mutabık. 

İŞTE TEOG´UN YERİNE GELEN SİSTEMİN ADI

TEOG´un yerin stresi kaldıracak, basit bir sistem getirelim. Bizim sistemimiz şu: Eğitim bölgesi ve sınavsız mahalli yerleştirme sistemini getirdik. sistemin adı ´Veli Tercihli Serbest Kayıt Sistemi´ olacak. Öğrenciler edresine  en yakın okula yerleştirilecek. 1 milyon 200 bin öğrenci bu sisteme tabi  olarak yerleştirilecek. 

Bizim getirdiğimiz bu sistemde de evlatlarımızın kendi tercihlerini alacağız. Başvuru esnasından bir ekran gelecek, ekrandan 5 tercihte bulunacak. Öğrencinin tercihi esas olacak. Ortaokulla lise arasında bir bağı kurmuş oluyoruz. Bu yüzde 90´un üzerindeki öğrenciler için. Akademik çeşitlilik sağlanacak ve bu okulun başarı yüzdesini yükseltecek. Sınıfınızda bir başarılı öğrenci varsa, o arkasından birçok öğrenciyi de sürükleyecektir. Akadamik seviyesi farklı öğrencileri aynı sınıfta tutarak genel başarıyı artıracağız.

ESAS GAYEMİZ LİSELERE SINAVSIZ GEÇİŞİ SAĞLAYABİLMEK"

Esas gayemiz liselere sınavsız geçişi sağlayabilmektir. Bunun için bizim bütün liselerimizi fen lisesi, sosyal bilimler lisesi ve proje okullar ayarına çıkarmamız lazım. Diğer okulların kalitesini artırdığımız zaman sınavsız geçişi sağlayacağız.

PROJE OKULLARI İÇİN SINAV YAPILACAK

Biz geldiğimizde 58 tane fen lisesi var. Ne kadar öğrenci var? 12 bin öğrenci var. Şimdi fen lisesi sayımız 302. Öğrenci ne kadar? 120 binin üstünde. 12 binde aldık, 10 kattan fazla artırdık.Bu süreç içerisinde göreceksiniz liselerimiz başarılı oldukça, nitelikli okullar bölümü var. Hakkari’deki Artvin’deki Muğla’daki de aynı başarıyı gösterebilsin, aynı çağdaş eğitimi alabilsin.
Üniversite sonuçlarına bakın her bölgedeki tıp fakültesine giren var. TEOG sonuçlarına bakın her bölgeden birinci var. Biz gerçekten fırsat eşitliğinde büyük mesafe kaydettik. Diğer okulların kalitesini artırdığımız zaman sınavsız geçişi sağlayacağız. 

Nitelikli okullar diyoruz. Nedir bu? Fen Lisesi. Ülkemiz genelinde 17 bin 749 orta okulumuz var, 11 bin 57 lisemiz var. 8’nci sınıfta 1 milyon 200 bine yakın öğrencimiz var. yüzde 90’ının üstündekini yerleştirdik, farklı illerdeki sınırlı sayıdaki okulumuza isteyen 8’nci sınıf öğrencilerimizin girebileceği sınavlar hazırladık. 600 gibi bir rakam. Proje liseleri bunların içine giriyor, bu liselerin ismini ve sayısını mayıs ayında açıklayacağız. Öğrencilerimiz sınava girmeden önce hangi okulların sınavla aldığını bilecek.

"HAZİRAN AYININ İLK HAFTA SONU SINAV OLACAK"

İsteğe bağlı bir sınav. Soruları biz hazırlıyoruz. Hepsi bulunduğu illerde yapılacak.  Sınav yerelde yapılacak ama bütün sorular merkezden Bakanlığımızca  hazırlanacak. Sınav sonuçlarını da kısa süre içerisinde yani Haziran ayı  içerisinde ilan edeceğiz. Sınav çoktan seçmeli soruların yer aldığı, sözel ve  sayısal olmak üzere iki bölüm ve tek oturumdan oluşacak. Sınav temel dersleri  içerecek. Toplam 60 soru olacak ve 90 dakikalık bir süre verilecek. Sınavı 8´nci  sınıf müfredatı olmak üzere 7. ve 8. sınıf ders müfredatına ve müfredatla  amaçladığımız kazanımlara, ders kitaplarımıza uygun şekilde yapacağız.

Siz bizim müfredatımızla, ders kitaplarımızla çalışırsanız orada verilenleri alırsanız başka ihtiyacınız yok. Yerleşme amacıyla sınava giren öğrencilerimize 5 tercih veriyoruz. Ancak gerek bu sınava girenler, gerekse adrese yakın kaydedilecek öğrencilerin duyurusunu aynı anda yapacağız. Ve biz şunu amaçladık. Okullarımız hayatın kendisi gibi olsun. Lisenin ilk günü öğrencinin göreceği başarılı ve başarısız algısını ortadan kaldırıyoruz.

´EN UYGUN SİSTEM OLARAK BUNU ÖN GÖRDÜK´

Aynı sınıfta farklı akademik düzeyde öğrencinin bulunmasını eğitim bilimi açısından önemli görüyoruz. Farklı seviyelerden oluşmuş, ortak gayeye yönelmiş bir liseye geçiş sistemi ön gördük. Stres unsuru olmaktan da çıkardık. Liseye geçiş uygulamasını başlattık. Bunu yaparken çok farklı alternatifler geldi.

Birisi budur mesela… Akademik başarıyı dikkate alın, sosyal gelişim puanını da dikkate alın. İkisini karıştırın, yüzde 85’in üstünde olanları bu sınava alın dedi. Birisi de dedi ki, hayır öyle yapmayın. Öğretmen yapmış olduğu sınavın soruları siz gönderin, açık uçlu olsun, öğretmen okuduğunu yüklesin, dolayısıyla siz de bunu görün. Bir yanlışlık varsa öğretmeni uyarın… Ama sonuçta epey bütün akademisyenlerle bir çalışma yapıldı. En uygununun, en az stres ve sıkıntıya taşıyacağımız sistem olarak bunu ön gördük. Şimdiden velilerimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

LİSEYE YERLEŞTİRME 

Liseye yereştirme okul başarı puanı ile yapılacak. 

YABANCI EĞİTİM KURUMLARI SINAV YAPABİLECEK
Yabancı eğitim kurumları isterlerse kendi sınavlarını yapacak, isterlerse MEB´in merkezi sınavından öğrenci alabilecekler.

 

Kas

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle öğretmen ve ailelerinin demiryollarıyla yapacakları yolculuklarında bilet ücretlerinde indirim uygulanması başlattı.

Bu kapsamda, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarına katkı sağlamak amacıyla MEB’e bağlı resmi okullar ile bakanlık tarafından onaylanmış özel okullar ve yüksek eğitim kurumlarında hizmet veren tüm öğretmenlere, ana hat ve yüksek hızlı trenlerde 24-30 Kasım arasında tam bilet ücreti üzerinden yüzde 50 indirim uygulanacak.

Kas

 

2017-2018 Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama Kılavuzu´nu indirmek için tıklayınız.

Ekm

Okul-Aile Birliği Genel Kurulu 28/10/2017 Cumartesi saat 10:00´da yapılacaktır. Tüm velilerimizin katılımını bekliyoruz.

 

Ekm

Okulumuzda Çocuk kulübü 21/10/2017 tarihinde  09:00-13:00 saatleri arasında başlayacatır.

Ekm

21/10/2017 Tarihinden itibaren hafta sonları Çocuk Kulübü açılacaktır.